Dlaczego moje ramiona rosną?

Dlaczego mój blog nie?

#
#
Stasiu 10.02.2021

Samochody Audi

Marka Audi to doskonały przykład współpracy niemieckiego producenta samochodów z polskim rynkiem. Firma założona przez Audi nazywa się Unimas. To nowoczesna, wysokowydajna firma założona ponad 30 lat temu w Niemczech, która weszła na rynek w 1967 roku. Kilka lat później pod banderą VEB VW wygrała kontrakt za około 4 000 000 euro. Chociaż firma nie uruchomiła zakładu produkcyjnego, szybko weszła na rynek z produkcją urządzeń pomocniczych, takich jak np. Zawieszenie do nowo wprowadzanego Audi A6.

Pierwszymi samochodami firmy były samochody osobowe z tablicą rejestracyjną "A6". Były to również eleganckie coupe lub kombi, pierwsze samochody w historii marki. Kultowy silnik 5.5 został oparty na silniku V8 z amerykańskiego samochodu, z którego korzystał również Volkswagen. Marka została również wprowadzona na rynek samochodowy w ramach konkurencji Unii Europejskiej w połowie lat 90-tych.

Dziś marka jest dobrze znana w całej Europie. Jednak status uznanego koncernu motoryzacyjnego na rodzimym rynku osiągnął dopiero w połowie XX wieku.

Tagi: samochody rynek audi q5 audi q7 audible audi a7 audi q8 audi usa audi a6